4 stycznia 2017

Streszczenie WiZ

Publikuję to streszczenie, żeby przybliżyć nowym czytelnikom fabułę, a starym umożliwić szybki powrót do rozdziału, jeśli o czymś zapomną albo czegoś nie zrozumieją.
Mam nadzieję, że każdy czytelnik, który przeczyta streszczenie, prędzej czy później sięgnie jednak do całych rozdziałów. Wiem, że ludzkość cierpi na brak czasu, ale nie oszukujmy się – streszczenie nie oddaje emocji, uczuć, nie pozwala polubić czy znienawidzić bohatera tak jak normalna treść. Albo czytacie dla przyjemności i sięgacie do rozdziałów, albo jest to na zasadzie "skomentować, zaliczyć, być jak najszybciej na bieżąco, żeby ona też czytała u mnie". A takim czytelnikom stanowczo: do widzenia.

W nazwach rozdziału (Rozdział 1, Rozdział 2 itp.) będą linki do pobrania go w wersji PDF! Prolog i rozdział 1 znajdują się w jednym pliku.
CZĘŚĆ I
PROLOG
Nie streszczam. Nie bądźmy śmieszni.

Rozdział 1 - pięć lat po prologu
Poznajemy poruczników wydziału zabójstw — Catherinę Morgan (główna bohaterka) i Colina Bonneta — którzy wolny dzień w pracy wykorzystują na trening boksu w opuszczonym, starym klubie. W międzyczasie Catherina zwierza się, że nie może sobie poradzić z wybraniem sukni ślubnej na swój ślub z narzeczonym Jacobem. Colin nie jest zadowolony słuchając o tym wydarzeniu.
Trening przerywa im telefon od komendanta. Muszą jechać na komendę. Tam dyskutują nad sprawą, którą prowadzą - młoda żona bogatego męża zmarła wskutek upadku na stolik i rozcięcia głowy.

Rozdział 2
Na komisariacie pojawia się gosposia zmarłej kobiety i jej męża. Catherina i Colin ją przesłuchują. Kobieta zeznaje, że dzień przed śmiercią pracodawczyni widziała przed domem jakiś cień. Śledczy dziękują za informacje, ale nie wiele sobie z tego robią.
Po zakończeniu służby Colin odwozi Catię pod dom. Okazuje się, że jakiś czas wcześniej chciał pożyczyć od niej pieniądze, bo ma problemy finansowe. Catia chce mu pomóc, ale mężczyzna mówi, że wziął już kredyt. Przyjaciółka martwi się o niego. Następnego dnia rano kobieta rozmawia ze swoim narzeczonym. Rozmowa kończy się nerwowo, gdyż okazuje się, że ma odwiedzić ich matka mężczyzny, z którą Catherina ma okropny kontakt. Szybko wychodzi do pracy, by nie musieć widzieć się z przyszłą teściową.
Na komisariacie Colin od razu zauważa, że coś jest nie tak z Catią. Rozmawiają. Potem okazuje się, że zmarła kobieta ze śledztwa była szantażowana.  Gdy chcą zająć się tym tropem, komendant wysyła ich na osiedle Forest Hill, gdzie podobno doszło do jakiegoś morderstwa. Mają to sprawdzić.

Rozdział 3
Osiedle Forest Hill to zAledwie 10 domów otoczonych lasem na odludziu. Na miejscu na Catię i Colina (CC) czeka świadek - Albert Rain. Mówi, że jechał tamtędy i zachciało mu się siku. Gdy wrócił, to jego samochód nie chciał odpalić. Albert nie wiedział, co robić, więc poszedł do pierwszego lepszego domu i zapukał do drzwi, chcąc uzyskać pomoc. Wydawało mu się, że ktoś zaprasza go do środka, więc wszedł. Wtedy znalazł trupa — kobietę leżącą na podłodze w kałuży krwi. Mówił, że czeka na niego ciężarna żona i bardzo mu się śpieszy. Śledczy puścili świadka do domu i poszli przyjrzeć się ciału.
Okazuje się, że jest to młoda kobieta, która została zabita ok. 5 dni temu. Miała związane ręce i podcięte gardło. W domu panował bałagan i nie było wielu rzeczy osobistych. Największą uwagę śledczych przykuły zdjęcia dwójki dzieci stojące na meblach.
Po powrocie do departamentu CC są przybici. Rozmawiają z komendantem, który z małymi oporami przyznaje im do rozwiązania sprawę Forest Fill. Mają współpracować z kapitanami Jamesem Cooperem i Davidem Longiem, którzy będą dowodzić sprawą. Wtedy też okazuje się, że ojciec Catheriny był kiedyś komendantem policji, ale został zastrzelony. Jego miejsce zajął obecny komendant - Martinez - który nie znosi Catheriny z wzajemnością. Śledczy oddają swoją poprzednią sprawę (kobiety, którą ktoś pchnął na stolik) w ręce innych śledczych, bo od jutra mają się zająć Forest Hill.
Po służbie CC idą się napić. Colin ma wątpliwości, czy powinni brać sprawę tego osiedla. Gdy Catherina odchodzi do domu, Bonnet uświadamia sobie, że zaczyna być o nią zazdrosny.

Rozdział 4
Jacob informuje Catię, że wyjeżdża na trzy tygodnie w sprawach zawodowych. Jest tancerzem i dostał angaż w musicalu w innym mieście. Morgan już czuje, że będzie za nim tęsknić.
Śledczym i technikom udaje się rozszyfrować tożsamość trzech ofiar. Okazuje się, że każda z nich kilka dni temu zaginęła, a jedna z nich najprawdopodobniej porwana. Ustalono, że właścicielem osiedla FH jest bogaty biznesmen, który rozpłynął się w powietrzu. CC jadą do rodziców jednej z ofiar - Andie - by powiadomić o śmierci córki. Starsi państwo są załamani. Mówią, że Andie była spokojna, nie miała wrogów, dzieci i męża też nie. Nic więcej nie udaje się ustalić.
Wieczorem Colin proponuje Catii wyjście do klubu, ale kobieta odmawia. Chce nacieszyć się narzeczonym przed wyjazdem. Colin jest zazdrosny i bez humoru, ale nie pokazuje tego. Do klubu idzie sam. Tam ratuje kelnerkę z rąk nachalnego klienta. Ma na imię Alysson. Nawiązują niezobowiązującą rozmowę. Bonnet uważa, że nowa znajoma jest interesująca.


Rozdział 5
Koroner niewiele mówi śledczym podczas sekcji. Po powrocie do departamentu CC są świadkami małżeńskiej telefonicznej kłótni kapitana Jamesa Coopera z żoną. Drugi kapitan - kawaler  z wyboru David Long - jest tym bardzo rozbawiony. Potem kapitanowie mówią Catherinie i Colinowi by pojechali do świadka, który znalazł ciało - Alberta Raina - i przywieźli go na komisariat, bo trzeba zebrać od niego odciski palców i napisać oficjalne zeznania. CC jadą na miejsce. Okazue się, że Albert mieszka w szemranej dzielnicy, w starym, odrapanym domu, chociaż samochód , którym przyjechał na osiedle Forest Hill wyglądał na nowy i drogi. Śledczy oglądają dom z zewnątrz, po czym zauważają przez okno coś dziwnego. Wchodzą do środka. Albert Rain wisi nad sufitem z pętlą zawieszoną na szyi. Nie żyje.
Ta sytuacja przypomina Colinowi o jego przyjacielu Marcu - też poruczniku wydziału zabójstw - który popełnił samobójstwo, bo nie wytrzymał presji w pracy.
Po pracy Colin dzwoni do znajomego kelnera, by popytać o Alysson. Okazuje się, że kobieta ma męża. Bonnet czuje się coraz gorzej. Ma dość swojego życia, braku stabilizacji i problemów pieniężnych. Postanawia coś z tym zrobić.
Media dowiadują się o sprawie Forest Hill. Śledczy jeszcze raz jadą na osiedle Alberta Raina, by popytać o niego sąsiadów. Okazuje się, że facet wcale nie miał żony, był biedny, a drogi samochód pojawił się na jego posesji nagle. Śledczy są pewni, że Albert był podstawiony przez sprawców masakry. Chcieli, by ich zbrodnia została odkryta i posłużyli się w tym celu biedakiem z szemranej okolicy.

Rozdział 6
Sekcja Alberta Raina pokazała, że mężczyzna najpierw został zabity przy użyciu strychniny, a dopiero potem powieszony. Śledczy są pewni, że to sprawcy masakry na Forest Hill zabili go, gdy przestał być im potrzebny, a potem starali się sfingować samobójstwo.
Catherina natrafia na ciekawy trop. Okazuje się, że rodzice Andie - pierwszej znalezionej ofiary - mieli jeszcze jedną córkę. Co więcej, ta kobieta była wybitną informatyczką współpracującą z największymi firmami na świecie, a w miejscu znalezienia Andie na półkach stały informatyczne książki. CC jadą do domu rodziców sióstr, ale małżeństwo nie przyznaje się do drugiej córki. Są nerwowi i wypraszają śledczych. Catia i Colin są pewni, że starają się coś przed nimi ukryć.
Wieczorem przyjaciele wychodzą do klubu. Jacob wyjechał już do Portland, więc Morgan chce wykorzystać ten czas na swojego kumpla. Piją i rozmawiają. Kobieta wyznaje, że wcale nie cieszy się ze ślubu. Kocha Jacoba, ale wie, że jego rodzina jej nie akceptuje. Narzeczony pochodzi z dobrego domu, ma bogatą rodzinę, odnoszącą sukcesy i wszyscy liczyli, że zwiąże się z jakąś piękną tancerką. Catia nie jest szczytem ich marzeń i kobieta obawia się, że jej ślub będzie sztuczny, nieprzyjemny i z pewnością nie taki, o jakim marzyła. Colin pociesza ją mówiąc, by to pierdoliła i bawiła się najlepiej jak potrafi, bo to jej święto. Catia dziękuje za wysłuchanie i resztę imprezy spędzają w miłej atmosferze. Przy okazji wychodzi też na jaw, że Alysson, z którą Colin ma kontakt jest w separacji ze swoim mężem. To cieszy Bonneta, który zamierza kontynuować tę znajomość. Mimo to nadal myśli jedynie o Catherinie. I robi to coraz częściej.

Rozdział 7
Niebawem

Rozdział 8
Niebawem

Rozdział 9
Niebawem


Rozdział 10 
Niebawem


Rozdział 11 
Niebawem

Rozdział 12 
Niebawem


II CZĘŚĆ


NIEBAWEM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie toleruję spamu pod rozdziałami! Bez względu na to czy jesteś autorką opowiadania, ocenialni, szabloniarni... ze spamem idź do spamu!

Obserwatorzy